Понежната половина на шармантниот Џорџ Клуни повторно изненадува со нејзиниот стајлинг. Овојпат со доза на несекојдневно, модерно и секако ултра шик модно парче.

Асиметрична наметка со еден невообичаен и упадлив принт кој совршено прилега на нејзината силуета, со жолт момент на изненадување преку кратките шорцеви кои наѕираат одоздола. Целиот стајлинг е совршено надополнет со марамата како и нежната шминка која соодвествува на пригодата, а тоа е романтична вечера во преубавата Италија заедно со пријателите, меѓу кои и Стела МекКартни и нејзиниот сопруг.

Тоа е тој гламур во 40тите

Amal-Clooney-Blue-Car-Print-Dress-Italy-2018-stoposto-mk-1

Amal-Clooney-Blue-Car-Print-Dress-Italy-2018-stoposto-mk-2

Нема коментари

Остави реплика