Брза, лесна и најмногу од се – ЕФИКАСНА! Цела година треба да се внимава на исхраната и вежбањето, но ете доколку имате итна потреба од СУПЕР БРЗО СЛАБЕЕЊЕ тогаш ова е начинот! Испробано и докажано!

7 дена, 7 различни супи за на крајот резултатот да е 7 изгубени килограми. Можеби звучи неверојатно, но верувајте дека е вистинито. И не само тоа, иако е строга диетата, нема да имате моменти на вртење, темнење, малаксаност, што е исто така од голема важност. ПРОБАЈТЕ и кажете ЧАО, ЧАО КИЛОГРАМИ!

Доручекот е секој ден ист и се состои од овесни снегулки (2-3 лажици) со јогурт. Ручекот и вечерата се состојат од магичната супа:

Ден 1: Супа од карфиолWoman-vegetables-soup-diet-effective-weight-loss-1

Ден 2: Супа од печурки

Ден 3: Супа од компири

Ден 4: Супа од зелка

Ден 5: Супа од домати

Ден 6: Супа од моркови

Ден 7: Супа од брокули

Супата се прави со свежи намирници. Во секоја од супите се додаваат моркови, китка магданос и една коцка супа по вкус.

Ефектите од овие супи се навистина неверојатни, а тоа е поради фактот што токму овие намирници имаат изразен липолитички ефект, односно тие помагаат при брзо разградување и топење на вишокот масти.

Во никој случај не заборавајте да пиете многу вода, што на високите температури и не е проблем! СРЕЌНО! 

Нема коментари

Остави реплика